W styczniu nasze zajęcia dotyczące ogólnopolskiego programu "Laboratoria Przyszłości" zdominowały zestawy klocków, które rozwijają zdolności matematyczne, logicznego myślenia uczniów, rozwijają wyobraźnie przestrzenną. Wykorzystaliśmy klocki geometryczne Geostix, kolorowe tangramy, magiczna mozaika czarno-biała, kolorowa mozaika wielokątów oraz zestaw "Cubo".

Zestawy zapewniły niekończącą się zabawę oraz wiele radości uczniom. Są doskonałym narzędziem do ćwiczeń i terapii integracji sensorycznej. Uczniowie na zajęciach tworzyli fantastyczne konstrukcje i nie tylko. Działali indywidualnie jak również w grupach, wykonywali zadania wg wzoru oraz wg własnej wyobraźni. To były naprawdę kreatywne zajęcia :) Natomiast klasy ósme podczas kółka historycznego wybrały się na zwiedzanie ciekawych i nieznanych miejsc Wrocławia. Korzystając z aparatu kupionego w ramach programu zrobili bardzo ciekawe zdjęcia.

#Laboratoria Przyszłości#

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć