Droga Mamo, Drogi Tato,

Dziękujemy Wam za wszystko, co dla nas robicie!

Wesołego Dnia Matki i Dnia Ojca życzą uczniowie naszej szkoły.

Przygotowaliśmy miłą niespodziankę, zapraszamy do obejrzenia (link)!

Z przyjemnością informujemy, że międzyświetlicowy konkurs pt. "Moje emocje" został rozstrzygnięty! Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką dotyczącą naszych emocji, kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji, kształtowanie przekonania, że nie ma „złych” emocji, wszystkie emocje są nam potrzebne, tworzą część tego kim jesteśmy, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami, kształtowanie poczucia własnej wartości, kształtowanie postaw prospołecznych i zapobieganie zachowaniom aspołecznym.

Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3. Maja nasi świetlicowi artyści na zajęciach plastycznych przygotowali biało-czerwone flagi, które zabrali do domów, aby móc przyozdobić okna swoich pokojów na majowe święta.

Czekamy, czekamy na najpiękniejszą porę roku, po długiej zimie przyszedł czas na wiosnę! To taka radosna pora, dookoła robi się zielono, ptaki głośno śpiewają na gałęziach drzew. Nasze świetliczaki otrzymały list od Pani Wiosny z wiadomością, że podczas przygotowań upuściła kwiatki, a bez nich nie ozdobi ogródków, łąk, drzew i trawników. Kwiaty wypadły na teren naszego szkolnego placu zabaw. Zebranie ich wymaga niezwykłej sprawności spostrzegawczości.

Podczas kwietniowych warsztatów fotograficznych uczniowie poznali kilka wskazówek, dzięki którym powstały magiczne zdjęcia. Dowiedzieli się, że na efekt "wow" składa się wiele czynników.

W zeszłym tygodniu temat przewodni naszych działań w świetlicy brzmiał: Święto wszystkich kobiet... a to za sprawą 8 marca :) Każdego dnia uczniowie mogli zapoznać się z wieloma ciekawostkami. Wysłuchali historii trzech słynnych kobiet: Astrid Lindgren, Gabrielle Bonheur Chanel (Coco Chanel) i Marii Skłodowskiej-Curie. Na zajęciach z p. Agatą mieli możliwość przekonać się, jakie eksperymenty przeprowadzała M. Skłodowska-Curie i co się stanie, gdy kwas zetknie się z zasadą.

Są koty różne, białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, krótkowłose, długowłose, dachowce. Chodzą swoimi ścieżkami. Wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Łączy je jeszcze jedno – uwielbiają człowieka. W Polsce 17. lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W tym roku uczniowie klas I-III również włączyli się do wspólnej zabawy obchodząc uroczyście ten dzień. W świetlicy uczniowie obejrzeli prezentację interaktywną poświęconą kotom, poznali historię kota, rasy kotów, dowiedzieli się wielu ciekawostek o trybie ich życia. Rozwiązywali quizy i zagadki z kociakami w roli głównej.

Świetlicowy Klub Małego Reportera składa najserdeczniejsze życzenia Wesołych Świąt i Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Życzenia świąteczne od naszych reporterów

Święta tuż, tuż, Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Atmosfera napełnia się ciepłem, wszędzie zaczynają rozbrzmiewać dźwięki kolęd. Warsztaty świąteczne, które przygotowały p. Magda i p. Ania to doskonała okazja, aby pomóc elfom świątecznym w przygotowaniach tego magicznego czasu.

W tym roku w miesiącu grudniu w naszej świetlicy dzieje dużo. Małymi krokami szykujemy się do świąt: malujemy, kleimy, wycinamy dekoracje świąteczne, uczymy się kolęd oraz pastorałek na zimowe kolędowanie. Ale pierwsze co nas czeka w tym miesiącu to Mikołaj!!!

Jesień to czas, kiedy kwiaty, drzewa przebarwiają się na wiele kolorów, tworząc niezwykły krajobraz naszego otoczenia, ciesząc nas paletą barw.  Zatem jest to idealny moment na tworzenie jesiennych kompozycji. W pierwszych dniach listopada uczniowie wraz z p. Anią i p. Małgosią wybrali się na spacer aby nazbierać jesienne skarby: liście, kwiaty, kasztany, które posłużyły do stworzenia pięknych mandali.

16 października w naszej świetlicy odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Zawsze chętny do pomocy jest nasz pomocnik - byczek Fernando:).