Świetlicowy Klub Małego Reportera składa najserdeczniejsze życzenia Wesołych Świąt i Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Życzenia świąteczne od naszych reporterów

Święta tuż, tuż, Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Atmosfera napełnia się ciepłem, wszędzie zaczynają rozbrzmiewać dźwięki kolęd. Warsztaty świąteczne, które przygotowały p. Magda i p. Ania to doskonała okazja, aby pomóc elfom świątecznym w przygotowaniach tego magicznego czasu.

W tym roku w miesiącu grudniu w naszej świetlicy dzieje dużo. Małymi krokami szykujemy się do świąt: malujemy, kleimy, wycinamy dekoracje świąteczne, uczymy się kolęd oraz pastorałek na zimowe kolędowanie. Ale pierwsze co nas czeka w tym miesiącu to Mikołaj!!!

 Jesień to czas, kiedy kwiaty, drzewa przebarwiają się na wiele kolorów, tworząc niezwykły krajobraz naszego otoczenia, ciesząc nas paletą barw.  Zatem jest to idealny moment na tworzenie jesiennych kompozycji. W pierwszych dniach listopada uczniowie wraz z p. Anią i p. Małgosią wybrali się na spacer aby nazbierać jesienne skarby: liście, kwiaty, kasztany, które posłużyły do stworzenia pięknych mandali. 

16 października w naszej świetlicy odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Zawsze chętny do pomocy jest nasz pomocnik - byczek Fernando:).

Od kilku lat 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej świetlicy. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci do tego rozwijają wyobraźnię poszerzają słownictwo a przede wszystkim pozwalają przeżyć wspaniałe emocje.

29 września odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia "Z fotografią za pan brat", w których uczestniczyli uczniowie klas 1a, 2b, 3a. Pani Ania Stachura zapoznała uczniów z budową i zasadami działania aparatu fotograficznego. Uczniowie poznali tajniki robienia zdjęć portretowych.

28 września obchodziliśmy w naszej świetlicy Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek.

Wrzesień to miesiąc, w którym od wielu lat na całym świecie prowadzone są różne proekologiczne akcje. Nasze świetliczaki jak co roku zaangażowali się aktywie i ochoczo ruszyli do sprzątania.

8. września w naszej szkolnej świetlicy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Marzyciela oraz Dzień Dobrych Wiadomości. Uczniowie podczas zajęć przy relaksującej muzyce mogli rozmarzyć się na całego. Następnie namalowali swoje marzenia, które schowaliśmy do skrytki. Za jakiś czas wrócimy i sprawdzimy, komu się spełniło. Niespodzianek nie było końca, cały dzień był bardzo wesoły. Był to przecież dzień dobrych wiadomości. Na małych kolorowych liścikach uczniowie pisali lub malowali dobre wiadomości i wręczali je swoim kolegom i koleżankom. 

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami dlatego też ostatnie zajęcie warsztatowe "Z fotografią za pan brat" w świetlicy szkolnej poświęcone były wakacyjnym planom. Uczniowie mieli możliwość zrobić zdjęcia techniką greenscreen.

 

Drogie Mamy,

życzymy Wam zdrowia, szczęścia i miłości,
nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia.

Dziękujemy Wam za wszystko, co dla nas robicie!

Wesołego Dnia Matki życzą uczniowie naszej szkoły.