Dnia 06.06.2022r. odbyły się w świetlicy zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci pt. "Na wakacjach bez śmieci". Podczas zajęć uczestnicy poznali sposoby na zminimalizowanie ilości produkowanych odpadów. Uczniowie, z pomocą rodziców wykonali wakacyjne gadżety.

Pandemia wpłynęła destrukcyjnie na życie wielu osób – zwłaszcza dzieci. Nauka przed komputerem w domu i brak bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami przyczyniły się do powstania niepokojących procesów. W związku z tym świetlica naszej szkoły przystąpiła do projektu „Pociąg do ruchu, Aktywny przystanek ŚWIETLICA”.

W naszej świetlicy po raz czwarty realizowany był od pażdziernika do maja ogólnopolski program "Dziel się uśmiechem - Bo zdrowie zębów ma znaczenie". Nasi uczniowie poznawali zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, dowiedzieli się jak zapobiegać próchnicy oraz jak prawidłowo zadbać o uśmiech.

Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły 22 kwietnia obchodzili Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Organizatorzy tego święta chcą uświadomić wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.

Dnia 5 marca obchodzimy "Ogólnopolski Dzień Dentysty”. Z tej okazji 2 marca uczniowie świetlicy szkolnej mieli okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby zęby były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

W czwartek 24 lutego 2022, zwanym „Tłustym czwartkiem”, dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawczyniami p. Magdą i p. Anią uroczyście obchodziły bez wątpienia ulubiony dzień łasuchów. Uczniowie zostali zapoznani z historią „Tłustego czwartku”.

Szare, bure i pstrokate, wszystkie koty za pan brat,
mają drogi swe i płoty, to po prostu koci świat.

Wszystkie koty na świecie obchodziły po raz kolejny w dniu 17 lutego 2022 swoje międzynarodowe święto - Światowy Dzień Kota. Wraz z mruczkami świętowali także ich miłośnicy, których nie zabrakło wśród nauczycieli i uczniów naszej Szkoły.

Z okazji Święta Babci i Dziadka

dzieci ze świetlicy szkolnej

dziękują za troskę i cierpliwość,

za ciepło, opiekę i ogromne serce,

za poświęcony czas

i życzą

dużo zdrowia, samych słonecznych dni,

miłości najbliższych

i pogody ducha na każdy dzień.

Uczniowie podczas zajęć świetlicowych, małymi krokami wkraczają w Świąteczny klimat. Pełną parą powstają ozdoby świąteczne: aniołki, kolorowe bombki.

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie kultywowanie tradycji i poznanie obrzędów ludowych. Dobra zabawa wyzwala duuuuuużooo radości, a to pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności, pozwala oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

8 Listopada w ogólnopolskim dniu zdrowego śniadania w naszej świetlicy było pysznie i zdrowo. Można było skosztować warzyw, sałatek, kanapeczek, past, koktajli, musów, zdrowych ziaren słonecznika, dyni, orzechów oraz owoców.

Sprzątajmy świat. Cały rok. Każdego dnia. Dzięki temu będziemy cieszyć się czystszym środowiskiem.

Wrzesień to miesiąc, w którym od wielu lat na całym świecie prowadzone są różne proekologiczne akcje. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcaliśmy naszych uczniów do dbania o środowisko poprzez przeciwdziałanie jego zaśmiecaniu. Z ogromną satysfakcją chcieliśmy podkreślić ogromne zaangażowanie wychowanków świetlicy klas I-III, wraz z wychowawcami Panią Anną Stachurą i Anną Słowik, którzy tak aktywnie przyłączyli się do akcji sprzątania naszego najbliższego otoczenia.