O programie

Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać w im odkrywaniu talentów. Laboratoria Przyszłości zakładają wsparcie wszystkich szkół podstawowych w wykształceniu kompetencji przyszłości z tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka).

Szczegóły dofinansowania

Szkoła Podstawowa nr 30 przystąpiła do programu w 2021 roku. W programie uczestniczy 326 uczniów. Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które będą wykorzystywane w roku szkolnym w ramach zajęć. Potwierdzeniem dofinansowania jest poniższy czek.

Poniżej prezentujemy aktualności związane z realizacją programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole. Szczegóły programu można również znaleźć na stronie rządowych (odnośnik).