Miesiąc kwiecień w klasie 1b minął bardzo aktywnie.

Uczniowie mieli szansę nabrać wprawy w jeździe na rolkach. 11.04. wybrali się na sportowe zmagania rolkarskie. Każdy uczeń wie, że ten sport wymaga odpowiedniego stroju, aby być bezpiecznym: kask i ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki to podstawa. A potem to już z górki - jazda, że hej! 😁 Na rolkach czas szybko mija...

W połowie miesiąca klasa wybrała się pieszo do kina przy ul. Piłsudskiego na film zatytułowany „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy”. Dziesięcioletnia Cleo wraz z kotkiem Mru i rodzicami jadą do domku w górach spędzić leniwe wakacje. Zawadiacki Mru nie zamierza się jednak nudzić - wyrusza w podróż, aby odnaleźć swoją dziką naturę. Cleo, wraz z szaloną sąsiadką i psem Rambo, podąża jego tropem, a beztroskie lato okazuje się pełne wrażeń! Cleo i Mru połączy wyjątkowa przyjaźń oraz zadzieją się niezwykłe rzeczy - szykujcie się na wielką przygodę na cztery łapy!

A my dodamy jeszcze, że były tam poruszone wątki relacji i problemów rodzinnych. Ten film bardzo nam się podobał.

18 kwietnia 2024 uczniowie wybrali się do Centrum Kreatywności TALENT, na ul. Jedności Narodowej, gdzie dotarli tramwajem nr 11. Zajęcia były niezwykle interesujące: plastyczno-techniczne, na których wykonywaliśmy figurę przestrzenną – zwierzaka z plastikowej butelki, gazet i elementów z tektury. Ale to tylko pierwsza faza wytwarzania – kolejna niebawem. Tymczasem nasze zwierzaki-cudaki czekają na nas i nasze pracowite ręce oraz pomysłowe głowy, aby wyłonić się w pełnej krasie i wyskoczyć spod naszych rąk "jak żywe”.

Były też zabawy ruchowo-integracyjne, w czasie których ratowaliśmy się nawzajem; ćwiczyliśmy też szybkość, precyzję, skupienie i wiele jeszcze cennych cech. Było bardzo wesoło.