W poniedziłek 25.03.2024r. klasa 3a oraz 3b wzięła udział w warsztatach pt. „Wpłyń na Bezpieczeństwo” organizowanych przez grupę licealistów z 6 LO z Wrocławia m.in. Nicolę Piebiak- członkinię kadry narodowej, wielokrotną medalistką mistrzowst Polski w pływaniu oraz Adama Kędzia- medalistę mistrzostw Dolnego Śląska. Projekt jest prowadzony w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, pod patronatem WOPR, ma na celu edukowanie dzieci i rodziców na temat bezpieczeństwa na basenach i kąpieliskach oraz propagowanie dyscyplin sportowych jakimi są pływanie i ratownictwo wodne.

W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak zachować się w przypadku akcji ratowniczej, jakie są znaki na basenie i co one oznaczają, co zrobić przed wyjściem i po wyjściu z wody. Mieli również okazję zobaczyć sprzęt pływacki i ratowniczy oraz nagrody prowadzących - medale oraz puchary.
Zachęcamy do śledzenia i polubienia tej inicjatywy: Facebook wpłyń na bezpieczeństwo, Istagram wplynnabezpieczenstwo