28 września obchodziliśmy w naszej świetlicy Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek.

Nasz kraj należy przecież do największych producentów jabłek w Europie! Owoc ten jest symbolem polskiego rolnictwa. W naszej świetlicy odbyły się zajęcia, których motywem przewodnim były oczywiście jabłka. Z okazji obchodów Światowego Dnia Jabłka uczniowie podczas oglądania prezentacji multimedialnej zapoznali się z walorami odżywczymi najpopularniejszego w Polsce owoca, wykonali ciekawe prace plastyczne, a także przynieśli do szkoły jabłka, z których powstało wiele smakowitości, między innymi soki, musy, chipsy jabłkowe, naleśniki ze świeżo tartymi jabłkami. To była naprawdę, pyszna i zdrowa degustacja smaków jabłka pod różnymi postaciami.

Zapraszamy do relacji z wydarzenia