Zapraszamy Uczniów, Rodziców, Opiekunów i Nauczycieli na XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Wrocławskie uczelnie wspólnie przygotowały bardzo ciekawy program w formule Miasteczka Naukowego. Wstęp wolny, informacje szczegółowe poniżej.

Miasteczko Naukowe to specjalnie stworzona przestrzeń dla spotkań mieszkańców Wrocławia z naukowcami. Już 16 września w godz. 10-16 na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy ul Borowskiej 211 odbędzie się szereg spotkań popularnonaukowych. W Programie, który znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem, znalazły się m.in. wykład prof. Jana Miodka oraz dyktando przez niego czytane, pokazy chemiczne i fizyczne, szeroko pojęta profilaktyka zdrowotna oraz szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. To także okazja do spotkania strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, pracowników Laboratorium Kryminalistycznego, a przede wszystkim naukowców, którzy chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania.

Szczegóły Programu Miasteczka Naukowego