Spośród różnych zajęć, wydarzeń, przedsięwzięć, które odbyły się w naszej szkole z wykorzystaniem sprzętu i materiałów edukacyjnych z projektu Laboratoria Przyszłości w tym miesiącu prezentujemy SP30 jako centrum działań multimedialnych. 😃 Czerwiec minął z aparatem, kamerą, mikroportem w rękach uczniów. Poniżej kilka szczegółów.

Uczniowie klas Ósmych na wycieczce szkolnej do Krainy Wygasłych Wulkanów skorzystali z aparatu Sony i wykonali zdjęcia eksponatów minerałów podczas zajęć tematycznych w których uczestniczyli. Ostatnie zajęcie warsztatowe "Z fotografią za pan brat" w świetlicy szkolnej poświęcone były wakacyjnym planom. Uczniowie poznali nową technikę wykonania zdjęcia tzw. technika greenscreen. Pierwszym krokiem było zrobienie zdjęcia na odpowiednio przygotowanym tle. W naszym wypadku była to niebieska tablica korkowa. Następnie wybraliśmy miejsca, w których chcielibyśmy spędzić wakacyjny czas. Program komputerowy photopea pozwolił nam skomponować zdjęcia i tło w taki sposób, że udało nam się przenieść ze świetlicy na szlaki wysokich gór, piękne gorące piaszczyste plaże, albo kolorowe pełne kwiatów łąki. Niektórzy wybrali wakacje na sportowo, ścianki wspinaczkowe czy zwiedzanie miasta na hulajnodze.

Kolejnym wydarzeniem podczas którego wykorzystaliśmy sprzęt był nasz szkolny piknik - pełna fotorelacja z wydarzenia jest również na naszej szkolnej stronie internetowej. Podczas zajęć "Poznaję, konstruuję umysł gimnastykuję" odbyły się zawody grupowe, których celem było rozwinąć kreatywność oraz pomysłowość uczniów oraz umiejętność współpracy w zespole. Zadaniem uczniów było ułożyć jak najwięcej wyrazów w określonym czasie o tematyce wakacyjnej. Zawody grupowe, które odbyły się na świeżym powietrzu zostały zapisane w kadrze aparatu w ramach programu.

Kontynuowaliśmy również nagrywanie dialogów i rozmówek w języku niemieckim "Bei mir zu Hause - U mnie w domu", "Beim Arzt - U lekarza", "Thema Sport - Dyscypliny sportowe". Natomiast w języku angielskim razem z Panią Edytą Markowską uczniowie klas 8 przeprowadzili debatę dotycząca naszych planów na przyszłość.

Zapraszamy do fotorelacji!