Dnia 14 czerwca 2023 roku klasa 3b zwiedzała z przewodnikiem Ostrów Tumski. Wyruszyliśmy spod pomnika Jana XXIII. Dowiedzieliśmy się, że we Wrocławiu były cztery zamki i oglądaliśmy zachowane fragmenty jednego z nich.

Byliśmy na wieży widokowej katedry św. Jana Chrzciciela, na którą wchodziliśmy krętymi schodami, a następnie jechaliśmy windą. Stamtąd podziwialiśmy panoramę miasta i rozpoznawaliśmy różne budowle Wrocławia. Poznaliśmy legendy o kamiennej głowie oraz o świętym Wincentym i lwach przed katedrą. Widzieliśmy pomnik Matki Boskiej z Dzieciątkiem w symbolicznej scenie oraz pomnik św. Nepomucena w postaci komiksu. To tylko niektóre z ciekawostek, które opowiedział nam przewodnik, o pozostałe zapytajcie uczniów klasy 3b.

Dziękujemy za opiekę pani Dagnie oraz naszej wychowawczyni - Grażynie Hryniewieckiej - Dudek