Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci/20230919_DFN oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Relacja Mai z 6b wycieczki na Dolnośląski Festiwal Nauki.

W dniu 18.09 o godzinie 8:00 rano razem z moją klasą wybraliśmy się tramwajem na Dolnośląski Festiwal Nauki. Na Politechnice Wrocławskiej odbyły się zajęcia na temat kości, natomiast na Uniwersytecie Przyrodniczym wykład o niesamowitych zdolnościach roślin i zwierząt.

Kiedy dojechaliśmy na miejsce, poszliśmy do sali, w której miały odbyć się zajęcia dotyczące kości człowieka. Był tam przedstawiony szkielet, którego nazwaliśmy Stefan. Bardzo mi się podobał, ponieważ przypominał szkielet z naszej szkoły. Pan opowiadał nam dokładnie, z jakich kości składa się człowiek, jak wygląda nasza czaszka w różnym wieku. To było bardzo interesujące. Po tych zajęciach poszliśmy pieszo na drugie ćwiczenia, gdzie uczyliśmy się o owadach, np. czym się różni szerszeń od pszczoły, oraz o roślinach, m.in. czym jedna różni się od drugiej, np. pokrzywa, która parzy, od innej pokrzywy, która nie parzy. Na samym końcu pani na tablicy multimedialnej wyświetliła nam quiz przyrodniczy, na który odpowiadaliśmy. Po zajęciach udaliśmy się na krótki odpoczynek, gdzie mogliśmy zjeść i chwile porozmawiać na różne tematy, siedząc na ławce obok fontanny. Następnie wróciliśmy tramwajem do szkoły na pozostałe lekcje. Moim zdaniem wycieczka była ciekawa, dużo się dowiedziałam i w końcu będę rozróżniała różne owady.

{galeria}aktualnosci/20230919_DFN{/galeria}