Są koty różne, białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, krótkowłose, długowłose, dachowce. Chodzą swoimi ścieżkami. Wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Łączy je jeszcze jedno – uwielbiają człowieka. W Polsce 17. lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W tym roku uczniowie klas I-III również włączyli się do wspólnej zabawy obchodząc uroczyście ten dzień. W świetlicy uczniowie obejrzeli prezentację interaktywną poświęconą kotom, poznali historię kota, rasy kotów, dowiedzieli się wielu ciekawostek o trybie ich życia. Rozwiązywali quizy i zagadki z kociakami w roli głównej. 

Chętni uczniowie przysłali zdjęcia swoich pupili, powstała z nich wystawa, która zdobi hol naszej szkoły. Kolejnym zadaniem podczas tego kociego dnia było z pomocą p. Agaty wykonanie kocich masek, które uczniowie wykorzystali na warsztatach fotograficznych "Z fotografią za pan brat". Razem z p. Anią i Małgosią wykonali wesołe, pamiątkowe zdjęcia. Pani Magda przygotowała wzory zakładek do książek, na których głównym motywem były oczywiście koty, każdy chetny uczeń wykonał dla siebie taką zakładkę. Uczniowie każdej klasy przynieśli do szkoły swoje kotki – maskotki, które prezentowali w klasach. Zabawa była wyśmienita. Mamy nadzieję, że ten niesamowity dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci i rozbudzi w nich wrażliwość na obecność kotów i innych zwierząt wokół nas.

Zapraszamy do galerii