Sprzątajmy świat. Cały rok. Każdego dnia. Dzięki temu będziemy cieszyć się czystszym środowiskiem.

Wrzesień to miesiąc, w którym od wielu lat na całym świecie prowadzone są różne proekologiczne akcje. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcaliśmy naszych uczniów do dbania o środowisko poprzez przeciwdziałanie jego zaśmiecaniu. Z ogromną satysfakcją chcieliśmy podkreślić ogromne zaangażowanie wychowanków świetlicy klas I-III, wraz z wychowawcami Panią Anną Stachurą i Anną Słowik, którzy tak aktywnie przyłączyli się do akcji sprzątania naszego najbliższego otoczenia.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Już za kilka dni znajdziemy więcej czasu na zabawę, odpoczynek i relaks. Nie będziemy mieć obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc chętnie zaplanujemy najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotkają się z przyjaciółmi, inni wybiorą się na rodzinne wyjazdy. Kiedy za oknem będzie sprzyjać słoneczna, piękna, zachęcającą do wyjścia pogoda, każdy na pewno aktywnie spędzi czas. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.