Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, nadchodzi zakończenie tego roku szkolnego.
Oto harmonogram rozdania świadectw:
20.06. (czwartek) godz.17:00
zakończenie dla klasy ósmej (korytarz, parter)
21.06. (piątek)
godz. 9:00 klasy 4 - 5
godz. 10:00 klasy 1 - 3
godz. 11:00 klasy 6 - 7
spotkanie przed głównym wejściem do szkoły, a potem udanie się do sal z wychowawcami.

"Razem możemy wszystko" - pod tym hasłem w sobotę, 15 czerwca, odbył się piknik przygotowany przez naszych Uczniów, ich Rodziców oraz Nauczycieli. W słoneczne przedpołudnie na boisku szkolnym czekało na uczestników mnóstwo atrakcji. Do dmuchańca, warkoczyków, malowania twarzy, stoiska z rękodziełem, budki z lodami i kawą ustawiały się długie kolejki.

14 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bez Plecaka. Oto pomysły naszych uczniów.

W sobotę 8 czerwca uczeń naszej szkoły Witold Kazimierczak uczestniczył w Campie zorganizowanym przez Fundację Marcina Gortata na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Marcin Gortat grał przez 12 lat  w NBA, między innymi w drużynie Orlando Megic. Jest wielokrotnym reprezentantem Polski. W Campie wzięło udział ponad 100 uczestników z całej Polski. Chłopcy i dziewczynki w wieku 8-13 lat.

Informujemy, że dostępny jest już nowy wykaz podręczników na rok szkolny 2024/2025. Znajdą go Państwo w menu "Dla Uczniów" -> "Podręczniki" oraz "Dla Rodziców" -> "Podręczniki".

Większość podręczników uczniowie wypożyczają ze szkoły, zakupić należy jedynie książki do religii, które znajdują się na końcu spisu podręczników.

Na lekcji przyrody uczniowie wykonali lampę z lawą. Do wykonania eksperymentu został użyty olej, zabarwiona bibułą woda i tabletka musująca. Najpierw uczniowie przygotowali zabarwioną bibułą wodę, a następnie dodali olej. Kolorowa woda miała większą gęstość niż olej, dlatego opadła na dno naczynia .

Nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 otrzymała dotację w wysokości 12000 zł z budżetu państwa i 3000 zł wkładu własnego od gminy Wrocław. Za otrzymane pieniądze do biblioteki szkolnej zostaną zakupione nowości wydawnicze. Więcej szczegółów o programie poniżej.

Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze obchodzone co roku w czerwcu. W tym roku świętowaliśmy go w piątek 7 czerwca 2024. Nasza szkoła również dołączyła do wspólnego świętowania Dnia Pustej Klasy! Było radośnie, zielono, smakowicie i zupełnie inaczej niż każdego dnia.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji  „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”. Dzieci z całej Polski stworzyły laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami. W tegorocznej edycji dzieci namalowały łącznie 31 250 cudownie kolorowych prac z całej Polski, dzięki  czemu mogliśmy stworzyć 6 GIGA laurek, a każda z nich składa się z 5184 prac małych artystów i zawiera najszczersze życzenia płynące z wielkich serduszek.

Miło nam poinformować, że dzięki wielu działaniom ekologicznym podejmowanym w roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła otrzymała certyfikat udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Z ekologią na Ty".

28 maja odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy dla klas II ze znajomości treści książek Martina Widmarka „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Celem konkursu było: nabycie umiejętności czytania ze zrozumieniem, wdrażanie do gier i zabaw zespołowych, kształcenie młodego czytelnika, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, sprawdzenie wiedzy przez zabawę.

23 maja klasa 3b wybrała się do Hydropolis. Uczniowie mieli okazję zwiedzić 7 stałych stref tematycznych: Planeta Wody, Stan Wody, Głębiny, Miasto i Woda, Ocean Życia, Człowiek i Woda oraz Historia Inżynierii Wodnej.