W tym roku, w związku z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 V, uczniowie klas IV-VIII mogli sprawdzić swoją wiedzę o literaturze, przyrodzie, geografii i historii naszego kraju. Każda klasa - dzięki drużynie specjalistów z danego przedmiotu - walczyła w ten sposób o punkty w Lidze Klas. Wszyscy mieli równe szanse, ponieważ zadania były dostosowane do wieku i poziomu wiedzy uczniów.

Drużyny przyrodniczo-geograficzne udowodniły, że ukształtowanie powierzchni Polski, krainy geograficzne czy parki narodowe są im świetnie znane. Historycy sprawnie przedarli się przez pytania na temat symboli narodowych oraz pochwalili się wiadomościami o Konstytucji 3 V - jej autorach, okolicznościach uchwalenia, ustaleniach i znaczeniu. Z kolei poloniści walczyli z błędami ortograficznymi i prezentowali swoją wiedzę o polskich noblistach literackich. Wszystkie zespoły pracowały zgodnie i z wielkim zaangażowaniem.
Najlepsza okazała się klasa 4b , która zebrała komplet punktów z j. polskiego oraz przyrody, uzyskując najlepszy wynik - 95%, czyli 6 punktów w Lidze Klas! Klasa 5b zajęła II miejsce, a na III znalazły się 8a, 8b i 8c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych konkurencjach!

Klasy młodsze również uczestniczyły w tym wydarzeniu. Podczas lekcji uczniowie rozwiązywali tematyczne karty pracy, rebusy, łamigłówki.  Sprawdzali swoją wiedzę, jednocześnie dobrze się bawiąc.  Wychowankowie świetlicy wykonali piękne prace plastyczne, z które podziwiać można było na holu szkoły.