W piątek 21 kwietnia klasa 3A była na wycieczce na Ostrowie Tumskim w Zgromadzeniu Sióstr de Notre Dame.

Pojechaliśmy tramwajem na teren Muzeum Zamku Piastów Śląskich, gdzie przywitał nas miły przewodnik o imieniu Kamil, który zaprowadził nas do ogrodu zamkowego. Następnie zwiedziliśmy teren zamku w którym zobaczyliśmy dużo ciekawych pomieszczeń starą piwnicę z grotami w których były osiemsetletnie cegły z zamku. Braliśmy też udział w warsztatach plastycznych, na których ozdabialiśmy pięknie wydrukowane inicjały naszych imion, a pan Kamil przybijał na każdej kartce pieczęć z czerwonego laku. Do szkoły wracaliśmy obok Ogrodu Botanicznego, Kluskowej Bramy przez Most Pokoju obok Muzeum Narodowego wsiedliśmy do tramwaju, którym dojechaliśmy do szkoły. Wycieczka nam się bardzo podobała, tym bardziej że było ciepło i słonecznie. Chcielibyśmy tam jeszcze wrócić.