Jak zachęcić młodych ludzi do nauki programowania i zaznajomić ich z możliwościami nowych technologii? Twórcy polskiego robota edukacyjnego Photon wybrali najlepszą z możliwych dróg: zabawę.

5 kwietnia 2023, dzięki uprzejmości uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 74, mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach komputerowych, które zbliżyły nas do najnowszych technologii. Zapoznaliśmy się z robotami Photon, którymi mogliśmy sterować ręcznie, ale również je zaprogramować, aby wykonywały nasze polecenia. Photon jest interaktywnym robotem polskiej produkcji, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznaniu podstaw programowania oraz zrozumieniu działania czujników, w które został wyposażony.

Zaprogramowane roboty posłużyły również do zorganizowania zawodów robotów, w których nasi uczniowie dzielnie uczestniczyli.

Krótka fotorelacja z warsztatów dostępna jest poniżej.