Dnia 26 stycznia odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy dla klas III ze znajomości treści książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.
Celem konkursu było: wyrabianie umiejętności czytania ze zrozumieniem, spostrzegawczości, wdrażanie do gier i zabaw zespołowych, zachęcenie do czytania, budzenie zainteresowań czytelniczych.

Uczniowie pracowali w grupach 3-osobowych. Klasę III a reprezentowali: Maria Adamczewska, Anna Korzeniowska i Krzysztof Szklarz. Przedstawiciele klasy III b to: Jan Bujak, Valleria Hrechok i Julia Kopeć. Uczniowie uczestniczyli w pięciu konkurencjach sprawdzających znajomość książki. Rywalizacja była wyrównana i uczestnicy wykazali się świetną znajomością treści książki Łukasza Wierzbickiego. Ostatecznie, po zaciętej walce, wygrała drużyna z klasy III a. Obie drużyny zostały nagrodzone książkami i dyplomami dla klas.