W dniu 1 XII 2022 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, w którym swoimi umiejętnościami aktorskimi mogli popisać się uczniowie i uczennice klas I-III. W konkursie wystąpiło 18 uczestników. Każdy z nich zaprezentował inny wiersz z literatury dziecięcej. Występom towarzyszyły wielkie emocje. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wyłonić zwycięzców, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom, dobre przygotowanie, wykazali się talentem recytatorskim. Cieszy również udział dzieci z Ukrainy.

Zmagania z trudną  sztuka recytacji oceniała komisja w składzie: pani Małgorzata Urbanek, pani Ewa Zapałowska-Gieranin. Laureatami zostali: W kategorii klas I: Oliwia Drozdowicz, Lilianna Topolska, Valeria Karuchanka. W kategorii klas I:I Zoja Kanculis, Veronika Hocholic, Karina Turko. W kategorii klas III: Anna Korzeniowska, Julia Kopeć, Jerzy Zimoch. Na wyróżnienie zasługiwał występ Ostapa Dudcenko oraz Jana BujakaWszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.