W dniach 14-15 listopada w Gdyni odbył się I Kongres Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo zatytułowany: "Zdrowa Szkoła. O potrzebach uczniów i nauczycieli". Naszą szkołę reprezentowała p. Magdalena Kozłowska i p. Beata Misiak. Podczas dwudniowych spotkań panie uczestniczyły w wykładach poświęconych relacjom międzyludzkim, dostępności w edukacji, zagrożeniom w sieci. Gościem specjalnym była Martyna Wojciechowska, która przedstawiła projekt Młode Głowy, w ramach którego przeprowadzane są bezpłatne i anonimowe badania stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w wieku 10 - 19 lat.

Nasza szkoła została zgłoszona do projektu. Warunkiem przystąpienia do badania jest wypełnienie zgody przez Rodzica uczniów klas IV - VIII. Zgody zostaną rozdane przez wychowawców i do nich również należy je zwrócić. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu, którego wyniki zostaną przesłane do szkoły i na ich podstawie będziemy mogli podjąć działania mające na celu poprawę kondycji psychicznej naszych uczniów.

Więcej informacji o samym projekcie: Młode Głowy