29 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników, ponieważ czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Rozwija wyobraźnię, język i pamięć; uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę, rozwija poczucie humoru. Czytanie to dobry pomysł na nudę, a czytać można wszystko, dla chcącego nic trudnego! W ramach tegorocznej akcji nasi najmłodsi uczniowie pod opieką p. Ani Stachury aktywnie świętowali ten dzień.  W świetlicy szkolnej wysłuchali wierszy Jana Brzechwy, jak również czytali wspólnie na głos opowiadania o wrocławskich krasnalach. Następnie z uśmiechami na twarzy i książkami pod pachą wyruszyły do klas włączyć w literackie przygody innych uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji :)