W naszej świetlicy po raz czwarty realizowany był od pażdziernika do maja ogólnopolski program "Dziel się uśmiechem - Bo zdrowie zębów ma znaczenie". Nasi uczniowie poznawali zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, dowiedzieli się jak zapobiegać próchnicy oraz jak prawidłowo zadbać o uśmiech.

W tym roku wiedzę dotyczącą zasad dbania o zęby uczniowie poznawali w towarzystwie wyjątkowych bohaterów: Superwiewiórki oraz Superdentystki Alicji. Postacie pomagały poznać 4 kroki dla zdrowych i czystych zębów poprzez łamigłówki i gry edukacyjne. Aby zajęcia były ciekawe oraz różnorodne, uczniowie otrzymali specjalne karty pracy z propozycją zadań, zabaw i eksperymentów oraz prezentacje multimedialne i animacje, które w ciekawy sposób wyjaśniły najważniejsze zasady prawidłowej higieny jamy ustnej.

Podczas zajęć był dużo śmiechu zabawy oraz niespodzianek. Dziękujemy Pani Ani Stachurze oraz Karolinie Hałas za realizowanie programu w naszej szkole. Zapraszamy do małej fotorelacji i czekamy na kolejna edycje programu!