Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły 22 kwietnia obchodzili Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Organizatorzy tego święta chcą uświadomić wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.

W naszej świetlicy przed tym ważnym dniem uczniowie realizowali blok tematyczny „Nasza planeta”. W ramach tego bloku obejrzeli kilka prezentacji multimedialnych oraz ciekawych filmów edukacyjnych, dzięki którym mogli wirtualnie poznać najpiękniejsze zakątki naszej planety. Wzbogacili też swoją wiedzę na temat czystości wód i konieczności jej oszczędzania. Utrwalili pojęcie segregacji śmieci i recyklingu, poznali znaczenie tych działań dla dobra naszej planety.

A we wtorek wzięli się do pracy i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy 🙂

"Czas na wiosenne porządki"

Nasza klasa poszła w grządki robić wiosenne porządki.
Krótki instruktaż pani nam dała i na łączkę iść kazała.
Po trawnikach więc hasamy i śmieci usuwamy.
Szukamy, wyrzucamy, sortujemy - tak się angażujemy.
Zdziwieniu naszemu nie było końca, jak wiele śmieci kryła ta łączka.
Słonko mocniej nam zaświeciło i szepnęło „Jak tu miło.”
Gdy już worki wyrzuciliśmy, do szkoły się udaliśmy.
My wiemy, że miejsce śmieci jest w pojemnikach – a nie na trawnikach.
Chroń przyrodę codziennie, nie od święta , niech każdy o tym pamięta!