Dnia 5 marca obchodzimy "Ogólnopolski Dzień Dentysty”. Z tej okazji 2 marca uczniowie świetlicy szkolnej mieli okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby zęby były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

Uczniowie pod opieką pani Ani Słowik i Ani Stachury poznali etapy mycia zębów poznali, jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne oraz dowiedzieli się jak duże znaczenie ma systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Odwiedziliśmy również wirtualnie gabinet stomatologiczny. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca. Tego typu działania edukacyjne mają na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej, ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa. Było również dużo zadań i zabaw praktycznych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii