Uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Ewy Tamy, wzięli udział w biologicznej akcji odłowu ropuch szarych. Panie z Towarzystwa Herpetologicznego NATRIX opowiedziały w jaki sposób i dlaczego prowadzone są akcje ochrony płazów. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne.

Pogoda dopisała i ropuszki chętnie migrowały. Niestety znalazły się też rozjechane przez samochody osobniki, których nie zdążyliśmy uratować. Dzięki akcji uczniowie mogli zobaczyć, jak ludzie niekorzystnie wpływają na środowisko naturalne oraz jak zapobiegać tym szkodliwym działaniom. Dziękujemy paniom z TH NATRIX za ciekawe zajęcia terenowe.

Gratulujemy ekologicznej postawy naszym uczniom i dziękujemy pani Ewie za pomysł i opiekę!