W czwartek 24 lutego 2022, zwanym „Tłustym czwartkiem”, dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawczyniami p. Magdą i p. Anią uroczyście obchodziły bez wątpienia ulubiony dzień łasuchów. Uczniowie zostali zapoznani z historią „Tłustego czwartku”.

Został odczytany wiersz Marii Kownackiej pt. ”Pączki i faworki u babci Honorki”. Były też zagadki o tematyce pączkowej oraz zabawy ruchowe integrujące grupę np. ”Pieczenie chrustu”. Uczniowie mieli okazję praktycznego działania poprzez naukę: wyrabiania ciasta, zawijania faworków, oponek oraz donatów - z masy solnej 😀 Następnie odbył się słodki poczęstunek – degustacja pączków.

Było wiele uśmiechu i radości. Dzieci bawiły się świetnie. Łakocie znikały w oka mgnieniu.