Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie kultywowanie tradycji i poznanie obrzędów ludowych. Dobra zabawa wyzwala duuuuuużooo radości, a to pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności, pozwala oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole dn. 30.11.2019 w godzinach 14.00 - 16.00 odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa w świetlicy. Dzieci, kultywując tradycje związane z Dniem Świętego Andrzeja, losowały bileciki przepowiadające przyszłość: wielkiego malarza, super bohatera, piosenkarki, czy dziennikarki, następnie wraz z paniami ze świetlicy tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Organizatorkami zabawy były Panie: Ania Stachura i Ania Słowik, które zorganizowały wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętni uczniowie pokazali swoje wybitne umiejętności, m.in. kreatywność i taniec. Wielkie podziękowania również dla Rodziców uczniów klasy 1a, 2b oraz 3, którzy wsparli zabawę wieloma kolorowymi i słodkimi "gadżetami".

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele, a cała impreza przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze. Wszyscy z utęsknieniem czekają już na następną andrzejkową zabawę. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.