Nie ma Ukrainy bez wierzby i kaliny.

W czwartek 21 października po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Ukraiński. Przygotowali go uczniowie z Ukrainy pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego. Wszystkie klasy obejrzały prezentację wykonaną przez chłopców z kl. 8a, która przybliżyła nam Ukrainę. Na slajdzie o hymnie Ukrainy był kod QR - po zeskanowaniu można było usłyszeć pieśń.

Następnie uczniowie zgłaszali się do zagadek przygotowanych przez dziewczynki z kl. 7c. Za poprawne odpowiedzi przyznawane były cukierki 🍬. Para uczniów z klasy trzeciej przedstawiła kolegom i koleżankom ukraińskie wyliczanki. Kto miał strój nawiązujący do barw Ukrainy, otrzymał plusa. Wszyscy mogli obejrzeć ciekawą wystawę w holu na parterze przygotowaną przez obcokrajowców.