W środę 13 X 2021 r. uczniowie klas 6a, 7a i 7b pod opieką wychowawczyń w ramach wycieczki szkolnej odwiedzili Duszniki Zdrój. Głównym celem tej wyprawy była wizyta w Muzeum Papiernictwa, gdzie zapoznano się z historią papieru, przemianami dotyczącymi sposobu jego produkcji i zastosowania oraz dziejami dusznickiego młyna. Podczas warsztatów uczniowie własnoręcznie wykonali po dwa arkusze czerpanego papieru: jeden ze znakiem wodnym papierni, a drugi barwny z dodatkiem roślin.

Następnie uczestnicy wycieczki mieli okazję pospacerować po parku zdrojowym, gdzie w pijalni spróbowali leczniczych wód mineralnych „Pieniawa Chopina” i „Jan Kazimierz”.

Kolejnym punktem programu było ognisko zorganizowane w miejscowości Bardo – było ono okazją nie tylko do zjedzenia upieczonej przez siebie kiełbaski, ale także do wspólnego spędzenia czasu, rywalizacji sportowej i dobrej zabawy w gronie kolegów i koleżanek.

Mimo kapryśnej pogody humory dopisywały i wyjazd można uznać za bardzo udany. Teraz pozostaje tylko pomyśleć o kolejnej wycieczce ...

Zapraszamy do obejrzenia galerii!