Prawie trzy tysiące uczniów wrocławskich szkół podstawowych uczestniczyło we Wrocławskim Dniu Paszportu, który odbył się 28.05.2024 r. na Stadionie Tarczyński Arena. Nie zabrakło tam również reprezentacji naszej szkoły - klasy 5b, która wybrała się tam pod opieką swojej wychowawczyni, pani Elżbiety Karaś, oraz pani Alicji Kowal.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć 22 kolorowe stanowiska krajów, które we  Wrocławiu mają swoich konsulów tytularnych i honorowych, m.in. Brazylii, Łotwy, Turcji, Słowacji, Włoch, Finlandii, Austrii, Indii. Była to zarazem doskonała okazja do poznania wielu ciekawostek na temat tych krajów. Uczniowie odwiedzając stanowiska, mogli spróbować różnych przysmaków, a także otrzymać kolorowe gadżety, m.in. długopisy, naklejki, notesy, mapy, komiksy. Miłą pamiątką tego wydarzenia pozostanie na pewno "paszport", który na początku imprezy otrzymał każdy z uczestników.